First Round Games
Game 1: Monday 5:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Jackie Libby |
1 |
Red |
Matthew McNaughton |
|
Black |
Neal Seegmiller |
|
Yellow |
Supreeth Archar |
2 |
Green |
Joseph Lisee |
|
Orange |
Mike Taylor |
3 |
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 2: Monday 5:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Umashankar Nagarajan |
2 |
Red |
Heather Justice |
|
Black |
Anne Wright |
3 |
Yellow |
Scott Rosenbalm |
|
Green |
Don Burnette |
1 |
Orange |
|
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 3: Monday 6:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Thomas Koletschka |
3 |
Red |
Hatem Alismail |
|
Black |
David Wettergreen |
2 |
Yellow |
Heather Jones |
4 |
Green |
Ross Knepper |
1 |
Orange |
Prateek Tanden |
|
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 4: Monday 6:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Tommy Liu |
|
Red |
Justin Haines |
3 |
Black |
Abhinav Shrivastava |
|
Yellow |
Brad Neuman |
2 |
Green |
Andrew Chambers |
1 |
Orange |
|
|
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 5: Tuesday 5:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
George Brindero |
|
Red |
Peter Anderson-Sprecher |
1 |
Black |
Stephane Ross |
|
Yellow |
Matthew Tesch |
3 |
Green |
Dan Munoz |
|
Orange |
Ben Grocholsky |
2 |
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 6: Tuesday 5:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Austin Buchan |
2 |
Red |
Matt Aasted |
3 |
Black |
Edward Hsiao |
|
Yellow |
Felix Duvallet |
1 |
Green |
Dave Rollinson |
|
Orange |
Somchaya Liemhetcharat |
|
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 7: Tuesday 6:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Tomas Simon |
2 |
Red |
Zachary Lamb |
4 |
Black |
Jenn Cross |
|
Yellow |
Styler |
3 |
Green |
Robbie Paolini |
1 |
Orange |
Joydeep Biswas |
|
Top 2 advance to the semifinals
|
Game 8: Tuesday 6:00 PM
Color | Player | Place |
---|
Blue |
Breelyn Kane |
3 |
Red |
Hugh Cover |
|
Black |
Vladimir Ermakov |
|
Yellow |
Heather Knight |
|
Green |
Alvaro Collet |
1 |
Orange |
Seungmoon Song |
2 |
Top 2 advance to the semifinals
|